Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Sizce neden dua ederiz? Yaptığınız dualardan örnekler verebilir misiniz?

  • Cevap: Allah’a yakın olmak, onun sevdiği ve razı olduğu bir kul olmak için dua ederiz. Alah’ın verdiği nimetlere şükretmek için dua ederiz. Kötülüklerden, bela ve afetlerden korunmak için dua ederiz. İyi bir insan olmak, güzel ahlak ve davranışlara sahip olmak, doğru yoldan ayrılmamak için dua ederiz. Dileklerimizi ve isteklerimizi gerçekleştirmesi için dua ederiz.

    Günlük dualardan örnekler;

    Rabb’imize hamd, Peygamberimize salat ve selam olsun. Ey Yüce Allah’ım! Bize hayat verdin. Yiyecek, içecek, bol rızık verdin. Bizi inananlardan kıldın. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete.

    “Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz!” buyuran Rabb’imiz! Kimseyi kimseye muhtaç bırakma. Hastalara sağlık, milletimize dünyada ve ahirette mutluluk ver. İnsanlığı doğru yola ilet. Dünyada barışı hâkim kıl.Şüphesiz sen, dualara karşılık verensin. Bizim de dualarımızı kabul et.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!