Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. ” (Haşr suresi, 22.ayet)
“O, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. …Hâlbuki her şeyi O yarattı. O, her şeyi hakkıyla bilendir.”(En’âm suresi, 101. ayet)
“Göğü kudretimizle biz kurduk ve şüphesiz bizim (her şeye) gücümüz yeter.” (Zâriyât suresi, 47. ayet)
Yukarıdaki ayetlerde Allah’ın (c.c.) hangi özelliklerinden bahsedilmektedir? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Allah tektir,birdir ve ondan başka ilah (yaratıcı) yoktur.  Tüm evrenin yaratıcısı ve sahibi Allah’tır. O her şeye gücü yetendir.

Yukarıdaki şiire göre insan nelerin farkında olmalıdır? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Yeryüzündeki her şeyin bir dengesinin olduğunun, kimsenin yaradılışının boşa olmadığını, yaradılan her şeyin bir sebepten ötürü yaratılmış olduğunun farkında olması gerektiğinden bahsedilmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir