Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

“4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

“O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. ” (Haşr suresi, 22.ayet)
“O, gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır. …Hâlbuki her şeyi O yarattı. O, her şeyi hakkıyla bilendir.”(En’âm suresi, 101. ayet)
“Göğü kudretimizle biz kurduk ve şüphesiz bizim (her şeye) gücümüz yeter.” (Zâriyât suresi, 47. ayet)

Yukarıdaki ayetlerde Allah’ın (c.c.) hangi özelliklerinden bahsedilmektedir? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Allah tektir, birdir ve ondan başka ilah (yaratıcı) yoktur.  Tüm evrenin yaratıcısı ve sahibi Allah’tır. O her şeye gücü yetendir.

Yukarıdaki şiire göre insan nelerin farkında olmalıdır? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Yeryüzündeki her şeyin bir dengesinin olduğunun, kimsenin yaradılışının boşa olmadığını, yaradılan her şeyin bir sebepten ötürü yaratılmış olduğunun farkında olması gerektiğinden bahsedilmektedir.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İlke Yayınları Sayfa 36 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!