Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Gökleri ve yeri yaratan, gökten su indirip onunla size rızık olarak türlü türlü ürünler çıkaran Allah’tır; izni ile denizde yüzüp gitmeleri için gemileri emrinize veren, nehirleri sizin için faydalı olacak şekilde yaratan O’dur. Düzenli seyreden güneşi ve ayı sizin için yararlı kılan, gece ile gündüzü faydalanacağınız biçimde yaratan O’dur.”
(İbrâhım suresi, 32, 33. ayetler)

Yukarıdaki ayet mealinde Allah’ın (c.c.) evrene koyduğu düzenle ilgili hangi örneklerden bahsedilmektedir? Bulunuz.

  • Cevap:Nur suresi 43. ayette, gökyüzündeki bulutların oluşumunu ve hareketlerinin nasıl gerçekleştiğini söyleyerek insanların bunları görmesini ve yaratıcısı hakkında ibret almasını istiyor.

    Mü’min Suresi 18. ayette, yaratan evrendeki düzen ve su döngüsününden bahsetmektedir. gökyüzünden bir kısım suyun yer yüzüne indiğini bir kısmının da gökyüzünde kaldığını bildiriyor.

    Âl-i İmrân suresi, 190. ayet. aklı olanlar için, gökler ve yerdeki sürüp giden döngülerde, ve gece ile gündüzün belli bir düzende devamlı şekilde tekrarlanmasının ibreti vardır.

Yukarıdaki şiir size ahiret hakkında neleri hatırlatmaktadır? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Asıl dünyanın burası olmadığı öldükten sonra asıl yaşamın başlayacağı anlatılmaktadır. Yani ahiret yaşamı konu edilmiştir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir