Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

“4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Yukarıdaki şiire göre, Allah’ın (c.c.) birliğine inanmanın önemini arkadaşlarınızla değerlendiriniz. 

  • Cevap: Allah’ın varlığına ve birliğine iman (tevhid), İslâm dininin en temel ve öncelikli esasıdır. İslâm’da var olan bütün inanç esasları, hükümler ve ilkeler bu temel üzerine oturur.

Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak her şeyden önce insanın yaratılışında var olan doğal bir ihtiyaçtır. İnsanın, hayatını sürdürebilmesi için nasıl hava, su, yiyecek, barınma gibi ihtiyaçları varsa aynı şekilde inanmak da temel bir ihtiyaçtır.

Namazla ilgili bildiklerinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Namaz, İslam’ın farz kaldığı bir ibadettir. Namaz, dinin direğidir. Namaz kılmak isteyen bir kimse önce namazın şartlarını yerine getirmeli, sonra namazını kılmalıdır. Namaz, günde beş vakit kılınır. Namaz kılmak Allah’ın rızasını kazanmamıza vesile olur.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İlke Yayınları Sayfa 46 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!