Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Yukarıdaki dörtlüğe göre namazın niçin kılındığını değerlendiriniz.

  • Cevap: Allah’a olan inancımıza ve Allah’a iman etmemize Allah’a karsı olan kulluk vazifemizi yerine getirmek Allah’ın rızasını kazanmak için namaz kılınmalıdır  namaz dinin direğidir.

Oruç denilince aklınıza neler gelmektedir? Aşağıya listeleyiniz.

  • Cevap:  Oruç farz olan bir ibadettir. Oruç tutmak İslam’ın beş şartından biridir. Oruç, tutmak Ramazan ayında farz kılınmıştır. Diğer günler ise oruç tutmak nafile olarak sayılmaktadır. Oruç denilince akla aç kalmak ve sabretmek gelir.Oruç denilince akla, imsak, sahur, iftar, Kur’an-ı Kerim, Ramazan, sabır, tevekkül, samimiyet, paylaşma, bereket gibi kavramlar gelir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir