Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 61 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Gülhanım Demirtaş tarafından 145 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Behiye Renin GÜNDÜZ tarafından yapılmış.

4. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Hz. Ayşe’ye, Sevgili Peygamber (s.a.v.) Efendimiz’in ahlakı sorulunca bu soruya o şöyle cevap vermiştir: “… Onun ahlakı Kur’an’dı.”(6) “Peygamberimiz (s.a.v.) kimseyi azarlamazdı… İki iş arasında kaldığı zaman günah olmadıkça kolayını seçerdi. Günah işlemekten sakınırdı. Kendine yapılan kötülüğün intikamını almazdı. Suç işleyene hak ettiği cezayı verirdi.”(7) “O, kaba, çirkin söz ve davranışlarda bulunmaz, çarşı pazarda insanlarla yüksek sesle konuşmazdı. O, kötülüğe kötülükle karşılık vermez, bağışlayıcı ve hoşgörülü davran ırdı.”(8)

Peygamberimizi (s.a.v.) örnek almanın ahlakımızı güzelleştirmedeki önemini değerlendiriniz.

  • Cevap:

Yukarıdaki şiire göre dinin ahlaki davranışlardan bize neleri öğrettiğini değerlendiriniz?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir