Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 22

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 22

1. Çocukluk ile yetişkinlik dönemlerinde sorumluluklarımız nasıl değişmektedir? Örnek vererek açıklayınız.

  • Cevap: Çocuk iken en önemli sorumluluklarımız okula gidip gelmek odamızı toplamak söz dinlemektir yetişkin olunca ise bir işte çalışmak vergi ödemek ve de oy kullanmak gibi haklarımız olur.

2. Aşağıda verilen temel haklarımız ile temel haklarımızı anlatan resimleri eşleştiriniz. Bu temel haklardan birini seçip önemini açıklayınız.

  • Cevap:

  • Cevap: Sağlık hakkının önemi, her insan ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanır. Sağlık insanlar için önemlidir, devletimiz sağlığımızla ilgili olan sorunlara ücretsiz bir şekilde çözüm bulur. Sağlık hakkı bireyin en önemli haklarındandır.

4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Kitabı Sayfa 22 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!