Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 32

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 32

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız.

  • Cevap: Çok üzülürdüm. Çünkü kendimi sürgünde gibi hissederdim. Bir insanın yurdundan evinden uzak kalması kadar kötü bir şey olmasa gerek.

ETKİNLİK

Yurdunu terk etmek zorunda kalan Hüseyin’in hayat hikâyesini okuyunuz. Bu hikâyeden hareketle verilmiş olan soruları cevaplandırarak ilgili boşluklara yazınız.

1. Zeynep ve Bedi ne cevap vermiş olabilir? Yazınız.

  • Cevap: Anne bugün Hüseyin bize yaşadıklarını anlattı. Çok zor zamanlar geçirmiş. Ailesinden vatanında ayrı kalmış. Bu bizi çok üzdü diyebilirler.

2. Hüseyin’in yerinde olsaydınız neler hissederdiniz?

  • Cevap: Ben de onun gibi hissederdim. Hüseyin gibi üzülürdüm. Çünkü yurdundan uzakta yabancı olarak yaşamak çok acı.

3. Hüseyin ile benzer koşullarda olan insanlara nasıl yardımcı olabiliriz?

  • Cevap: Onlar için yaşam yerleri inşa edilebilir. Onların vatanlarına dönmeleri sağlanabilir. Onlara yardım kampanyaları düzenlenebilir.

4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Kitabı Sayfa 32 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!