Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Meb Yayınları

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 174

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 174 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 174

1. Beren dikdörtgen şeklindeki masanın enini 3 karış, boyunu 5 karış olarak ölçüyor. Berenin bir karışı 18 cm olduğuna göre masanın çevresinin uzunluğu kaç santimetredir?

2. Yandaki şekilde altı eşkenar üçgen kullanılmıştır. Eşkenar üçgenlerden * birinin çevre uzunluğu 108 cm’dir. Buna göre şeklin çevresinin uzunluğu kaç santimetredir?

3. Çevresinin uzunluğu 220 cm olan bir karenin kenarlarından biri bir eşkenar üçgen oluşturuluyor. Bu eşkenar üçgenin çevresi kaç santimetredir?

4. Gülten Hanım, dikdörtgen şeklindeki masa örtüsünün kenarına dantel örmek istiyor. Masa * örtüsünün kısa kenarının uzunluğu 150 cm, uzun kenarının uzunluğu 200 cm olduğu göre Gülten Hanım kaç santimetre dantel örmelidir?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 174 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
17
2
2
4
1
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!