Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Meb Yayınları

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 74

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 74

Bölünenin üç, bölenin bir basamaklı olduğu bir bölme işleminde, işlem yapmadan basamak sayısını belirlemek için bölünenin yüzler basamağındaki sayı ile bölen karşılaştırılır. Bölünenin yüzler basamağındaki sayı, bölenden büyük ya da bölene eşit ise bölüm 3 basamaklı, bölünenin yüzler basamağındaki sayı bölenden küçük ise bölüm 2 basamaklıdır.

Bölünenin üç, bölenin iki basamaklı olduğu bölme işlemlerinde ise bölünenin yüzler ve onlar basamağındaki sayı ile bölen karşılaştırılır. Bölünenin yüzler ve onlar basamağındaki sayı bölen den küçük ise bölüm bir basamaklı, bölünenin yüzler ve onlar basamağındaki sayı bölene eşit ya da bölenden büyükse bölüm iki basamaklıdır.

Yeni göreviniz aşağıda verilen bölme işlemlerinde bölümlerin kaç basamaklı olduğunu işlem yapmadan belirlemek.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
52
8
5
6
23
4
7

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!