Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Meb Yayınları

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 8

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 8 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 8

Doğal sayılarda basamaklar sağdan sola doğru üçerli gruplandığında oluşan her gruba bölük denir. Bölükler sayıların yazılışını ve okunuşunu kolaylaştırır. Doğal sayılar okunurken önce bölükteki sayı okunur, sonra bölük ismi okunur. Birler bölüğündeki sayı okunduktan sonra bölük adı söyle söylenmez.

Dedektif Hayri, Gizli Oda’nın şifresini çözmek için sizden yardım istiyor. Ona yardı ı etmek için söylediği adımları dikkatlice takip ederseniz asıl kahraman siz olabilirsiniz.

İlk Adım: Okunuşu “beş yüz on dokuz bin altı yüz beş” olan sayıyı, rakamla aşağıdaki tabloda yerine yazmanız gerekiyor.
On İkinci Adım: Birinci sayının on binler ve onlar basamağındaki rakamların yeri değiştirildiğinde oluşan yeni sayının okunuşunu ve rakamla yazılışını, tabloda sayı olarak yazmalısınız.
Üçüncü Adım: Bulduğunuz ikinci sayının birler ve binler bölüğündeki rakamların yerini değiştirdiğinizde oluşan üçüncü sayı için tablodaki boşlukları diğer adımlarda olduğu gibi doldurmalısınız.

Tablodaki tüm boşlukları doldurduğunuza eminseniz artık siz de bir dedektifsiniz! Aşağıdaki boşlukları uygun ifadeler ile doldurunuz.

Abaküslerde modellenen sayıları ve bu sayıların okunuşlarını yazınız.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 8 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
51
37
6
14
58
8
21

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!