Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

İnsanlar, öncelikle katı hâldeki hayvansal yağ gibi yavaş yanan maddeleri eritmişlerdir. Daha sonra eritilen bu maddeleri bir fitilin üzerine dökerek mumu elde etmişlerdir.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı Meb Yayınları

Aydınlatma aracını seçerken aydınlatılacak alanın hacmine dikkat etmeliyiz. Ortamı ne gereğinden fazla ne de gereğinden az aydınlatmalıyız. Uygun aydınlatma için ışığın yeterince parlak olmasına ve aydınatılacak ortama doğru yönlendirilmesine dikkat etmeliyiz.

Yaşadığınız yerlerde kullanılan aydınlatma araçlar, acaba doğru bir şekilde tasarlanmış mı? Sokakların ve yolların doğru bir şekilde aydınlatılması için tasarımın nasıl olması gerekir? Tartışalım.

  • Cevap: Yaşadığım yerde kullanılan aydınlatma araçları kısmen de olsa doğru bir şekilde tasarlanmış. Sokakların ve yolların doğru bir şekilde aydınlatılması için: Dış aydınlatma lambaları, lambanın bulunduğu yerden geçen yatay düzlemden daha yukarıya ışık gitmeyecek şekilde perdelenmelidir, yani armatürler “tam perdeli” olmalıdır.

Bu yazımızda “4. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları” sizlerle paylaştık, umarız ki beğenmişsinizdir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close