Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: • Trafik denince aklınıza neler geliyor?

  • CevapTrafik denince aklıma kurallar, araçlar, ulaşım, ışıklar, yayalar, ışıklar, kazalar ve korna sesleri gelmektedir.

Soru:• Aşağıdaki resimden yararlanarak trafiğin insan hayatına etkisini ve önemini tartışınız.

  • Cevap: Trafik yalnızca araba ya da taşıtlar değildir. Yayalar, işaretlerdir. Hepsi birleşince trafik oluşur. Günlük hayatımızı düzenleyen en önemli şeylerden biridir. Okula işe giderken gezerken hep trafikteyiz.

Soru:Trafikte can güvenliğiniz için nelere dikkat ediyorsunuz? Anlatınız

  • Cevap:  Trafikte can ve mal güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Trafikte can güvenliğimizi sağlamak için birçok tedbir alırız. Bunlar araç içi, araç dışı olarak şekillenmektedir. Trafikte can ve mal güvenliği her şeyden önemlidir. Trafikte can güvenliğinin sağlanması için, emniyet kemeri takılır, hız sınırına dikkat edilir, araç kullanımında kurallara uyulur, emniyetli yollar kullanılır. Hava ve yol durumu göz önünde bulundurulur.
4
like
2
love
0
haha
1
wow
1
sad
3
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir