Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: 1. Trafiğin anlamını ve önemini anlatınız.

 • CevapTrafik insanların hayvanların herhangi bir şeylerin  araçların hal ve hareket içinde olmasına denir. Trafik çok olduğu için bir de trafik kurallarına uymamız için Trafik Polisi vardır. Trafik’in nerede olduğu  belli olmaz karada,denizde vs. olabilir.

Soru:2. Trafik  kazasına sebep olan unsurları açıklayınız

 • Cevap:  İnsanlar günlük hayatında bazı ihtiyaçlarını karşılamak için bir yerden bir yere gitmek zorundadırlar. Bu nedenle araçlara binerek ya da yaya olarak yolculuk yapmak zorunda kalırlar. Bunun için de bazı kurallara uymak zorundadırlar. Trafik kuralları da bunun için vardır. Trafik kazaları, trafik kurallarının ihlali ve trafikte bazı ihmallerin gerçekleşmesi sonucunda meydana gelmektedir.Trafik kazasına sebep olan unsurlar şu şekildedir:

  *Trafik kurallarına uymamaktadır.

  *Trafikte dikkatsiz olmaktır.

  *Yol bakım, onarım ve yapım işlerinin ihmal edilmesidir.

  *Trafikte aşırı hız yapmak ve araç kullanırken uyuya kalmaktır.

  *Aceleci olmak, dikkatsiz olmak, kuralları bilmemek de trafik kazasına neden olmaktadır.

Soru:3. Trafikte hem kendimizin hem başkalarının can güvenliğini sağlamak için neler yapmalıyız? Örnekler vererek anlatınız.

 • Cevap: Trafikte bir yerden bir yere gitmek oldukça kolay olduğu gibi kurallara uyulmaması durumunda da bazı zorluklar ve kötü durumlar da yaşanabilir. Trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak için sürücü ve yayalara çok önemli görevler düşmektedir. Çünkü trafikteki insan etkeni ne olursa olsun ortadan kalkmamaktadır.Trafikte hem kendimizi hem de başkalarının can güvenliğini sağlamak için şunlar yapılmalıdır:

  *Trafik işaret ve levhalarına uyulmalıdır.

  *Trafik kurallarına uyulmalıdır.

  *Trafikte aşırı hız yapılmamalıdır.

  *Trafikte yayalar yayalara ayrılmış yollardan gitmelidir.

  *Trafikte sürücüler alkollü, emniyet kemersiz ve uykulu araç kullanmamalıdır.

12
like
4
love
1
haha
2
wow
2
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir