Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: • Yakın çevrenizde hangi trafik unsurlarını görüyorsunuz? Anlatınız.

  • CevapTrafik işaret levhaları kara yollarında sokaklarda, caddelerde ve anayollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Her şekil ve renkte ayrı ayrı bilgi, uyarı ve hatırlatma barındıran işaret levhaları sürücülerin, yolcuların ve yayaların güvenli ve kolay ulaşım sağlamasında hizmet vermektedir.Yakın çevremizde bulunan trafik işaret levhaları şu şekildedir:

    İnşaat alanı, kaygan zemin, gevşek zemin, sağa dönüş yok, sola dönüş yok, tek yön, sağa dönüşte yayaya yol ver, park yasak, giriş yasak, taksi durağı, otobüs durağı, üst geçit, alt geçit, okul bölgesi, hastane, tünel, hız sınırı.

Soru:• Işıklı trafik işaret cihazlarının trafik güvenliğine katkısını tartışınız.

  • Cevap: Karayolunu kullananlara trafik işaretleri gerekli bilgileri sunarak trafik üzerindeki güvenliğini ve düzenini sağlamak için konulmuştur. Trafik üzerindeki işaret ve levhalar yayalara ve sürücülerin can ve mal kaybını önlemektedir. Trafikteki işaretler olmasaydı üzerindeki gittiğiniz yol hakkında bilgi sahibi olamaz yaya ve sürücülerin kaza yapmalarına neden olabilirdi. Trafikte en çok uyulması gereken kural kırmızı ışık olmaktadır kırmızı ışık gördüğünüzde o yolun kapalı olduğunu anlamanız gerekir ve yolun açılması için yeşil ışığı beklemelisiniz. Sürücülere yanan yeşil ışık yolun açık olduğunu ve yolunuzda ilerleyebileceğinizi anlatmaktadır. Yayalar içinde yeşil ışık bulunmakta olup arabalara kırmızı yandığında yayalar için yeşil ışık yanar ve güvenli bir şekilde karşıya geçebilirsiniz.
0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir