Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: • Trafik kurallarına uymak ve uymamak toplum hayatını nasıl etkiler? Tartışınız.

  • Cevap: Trafik kurallarına uyan toplumlarda düzen, disiplin, huzur, can güvenliği vardır. Trafik kurallarına uymayan toplumlarda ise kargaşa, düzensizlik vardır.

Soru:Trafik kazalarının bireye, topluma ve çevreye verdiği zararın önlenebilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Trafik kazaları genelde sürücülerin hatalarından kaynaklanmaktadır. Sürücü hataları nedeniyle can ve mal kaybı yaşanması trafik kurallarının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.  Trafik kazaları can ve mal kaybına neden olduğu için maddi ve manevi olarak bireyler ve toplum üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.Trafik kazalarının bireyler ve toplum üzerindeki etkisi sağlık sorunları ve ekonomik sorunlar olarak meydana gelmektedir. Trafik kazası sonucunda yaralanmalar, sakat kalmalar ve ölümler bireylerin hayatında psikolojik sorunların yaşanmasına neden olabilir. Kayıplar toplumsal sorunlar olarak insanları derinden etkileyebilir. Kazaların genelde birey ve toplum üzerinde psikolojik etkileri bulunmaktadır.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!