Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:  Her yaralanmada 112 Acil Yardım Merkezi aranarak yardım istenir mi? Günlük yaşantınızdan örnek vererek açıklayınız.

  • Cevap: Hayır istenmez. 112 Acil hattını ve gelecek ambulansı meşgul etmememiz gerekiyor. Geçen gün arkadaşlarımla top oynarken yere düştüm ve ayağımı çizdim. Sağlık ocağına gittim ve orada pansuman yaptım. Böyle küçük yaralanmalarda 112 acil servis yerine en yakın sağlık kuruluşuna gitmemiz daha doğru olur.

Hafif yaralanmalarda yapılan ilk yardım aşamalarını inceleyiniz. Siz de rol paylaşımı yaparak sınıfta canlandırınız.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!