Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayla YURDUSEVER, Teoman YALÇIN tarafından 80 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ümit Yüksel tarafından yapılmış.

4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru A – Doğru ifadelerin başına “D”, yanlış ifadelerin başına “Y” yazınız.

1 Motorsuz araçlarda ilk yardım malzemelerinin bulundurulması zorunludur. ()
2 İlk yardım çantasında büyük sargı bezi, hidrofil gaz steril, plaster ve antiseptik solüsyon bulundurulması zorunludur. ()
3 İlk yardım çantasında küçük makas, çengelli iğne, plaster, tıbbi eldiven, yara bandı ve el feneri bulundurulması zorunlu değildir. ()
4 Hafif yaralanma ve sıyrıklarda yaranın temizlenmesi için antiseptik solüsyon kullanılır. ()
5Yardıma ihtiyacı olan yaralı bir insana yardım etmek, 112 Acil YardımMerkezini aramak ve görevliler gelene kadar yanında beklemek yasal bir zorunluluktur. ()
6 Yaralanma, bayılma, nefes alamama veya hastalanma gibi durumlarda hemen 112 Acil Yardım Merkezini aramalıyız. ()
7155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 110 İtfaiye ya da 112 Acil YardımMerkezini arayan kişi kendi adını ve telefon numarasını söylemekzorunda değildir. ()
8 Trafik kazalarında en fazla yapılan hata yaralıyı hemen sağlık kuruluşunagötürmeye çalışmaktır. ()
9 Kırık ve çıkıklarda yaralıyı hareket ettirmeye çalışmak büyük birhatadır. ()
10Antiseptik solüsyon bulunmuyorsa yara çevresini su ve sabun iletemizledikten sonra pansuman malzemeleri ile kurutup, steril sargı bezi veya yara bandı ile kapatabiliriz. ()
11 Sıyrık, bere, çürük, ezik gibi hafif yaralanmalarda ilk yardım eğitimi almadan da basit müdahaleleri kendimiz yapabiliriz. ()
12Solunum yolunda hava girişini tamamen engelleyen yabancı cisimtıkanıklığı varsa hasta ayakta ya da oturur pozisyonda iken sırtına5 – 7 kez vurulur. ()
13 Küçük çocukların boğazlarına kaçabilecek oyuncaklar ile oynatılmamasıönemli bir güvenlik önlemidir. ()

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir