Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Dünden Bugüne Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tüm Renkler Bir Arada Cevapları

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları / 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ben de Yapabilirim Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ben de Yapabilirim Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ben de Yapabilirim Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Birey ve Toplum Sayfa 19, 20, 21, 22 Ben de Yapabilirim Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

Neleri yapmaktan hoşlanıyorsunuz? Neleri yapabiliyorsunuz? Yazınız.

Yapmaktan hoşlandıklarım: Spor, gezmek, fotoğraf çekmek, arkadaşlarla muhabbet etmek.
Yapabildiklerim: Spor, Fotoğraf çekmek, bilgisayarda oyun oynamak, Gezmek

Yukarıya yazdıklarınızı arkadaşlarınızla karşılaştırınız. Hepiniz aynı şeyleri yapmaktan hoşlanıyor musunuz? Ortak yönleriniz ve farklılıklarınız var mı? Neden?

  • Cevap:Hayır . Hepimizin farklı zevkleri var. Bunun yanında da farklı yetenekleri var. Kimimiz iyi basketbol kimimiz iyi futbol oynuyor. Mesela bir arkadaşım daha bu yaştan bağlama çalabiliyor.Oysa ben daha çalamıyorum. Bu da herkesin kendi yetenek ve zevkleri olduğunu gösteriyor bizlere.

Çevrenizi gözlemlediğinizde insanların yaşadıkları çevrede farklı işlerle uğraştıklarını görebilirsiniz: ayakkabı tamircisi, tesisatçı, öğretmen, doktor, sporcu, müzisyen… Sizce bunun nedeni ne olabilir?

  • Cevap: Çünkü her biri kendi yeteneğine ve imkanlarına aynı zamanda geçmişteki çalışmalarına göre farklı meslek sahibi olmuştur. Bu da insanların hepsinin farklı işlere yetenekleri olduğu ve aynı zamanda çalışmaları karşılığında farklı işleri yapma durumunda olduğunu gösteriyor bize.

Fotoğrafları inceleyiniz. Fotoğraflardaki çocukların her birinin farklı uğraşları olmasının nedenlerini açıklayınız.

  • Cevap: Çünkü her çocuğun beğenisi, zevki, duyguları ve de en önemlisi yetenekleri farklıdır. Çocuklar bu farklılıklar üzerine hayatlarını kurarlar.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Ayşe Begüm Onbaşı yetenekli olduğu alanda başarı elde etmek için neler yapmıştır?

  • Cevap: 8 yaşından beri çalışmıştır. Ayrıca,  antrenmanlardaki azim, disiplin, düzgün çalışma ve kuralları uygulama kısımlarındaki  kararlı oluşu da bu başarıyı getirmiştir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

A. Aşağıdaki soruları kendi yeteneklerinizi düşünerek cevaplayınız.

1. Hangi alanlarda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsunuz?

  • Cevap: Spor alanında yetenekli olduğumu düşünüyorum. Hem sporu sevmem hem de fiziğimin uygun olması bu düşüncemde etkilidir.

2. Yetenekli olduğunuzu düşündüğünüz alanda neler yaptınız?

  • Cevap: Kendimi geliştirmeye çalıştım. Bizim mahallede amatör sporlar ilgilenen ve bu sporu ayakta tutan bir kaç kulübe giderek en uygun olanına adımı yazdırdım. Spor salonuna gittim. Zararlı maddelerden uzak durdum.

3. Yeteneklerinizi geliştirebilmek için nelere ihtiyacınız var?

  • Cevap: Sağduyu, Azim, Sabır, Cesaret, Özveri, İnatçılık, Kararlılık gibi özelliklere ihtiyaç vardır. Bunlar varsa zaten gerisi çok kolay halledilir.

B. İlgi duyduğunuz alanda başarılı olmuş birini tanıyor musunuz? Bunlardan birinin hayatını araştırarak aşağıdaki alanları doldurunuz.

  • Cevap:

ADI: USAİN BOLT
ESERLERİ: Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları
ÇALIŞMA ALANI: Atletizm
EĞİTİMİ – HAYATI: Jamaika da doğmuştur. Ailesinden genç yaşta ayrılarak koşulara katılmıştır. Çok büyük başarılara imza atmıştır.

0
like
2
love
0
haha
1
wow
1
sad
23
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir