Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
4. Sınıf Trafik Güvenliği Meb Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 53

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 53 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 53

Trafik kazalarının ülke ekonomisine verebileceği zararları tartışınız.

  • Cevap: Trafik kazaları sonucu çok fazla zarar olmaktadır.Bunlardan biri de ekonomik zararlardır. Kaza yapan araçların tamiri, insanların tedavi masrafları, çekici ücretleri gibi bir çok ekonomik zararları vardır.Tüm bunlar toplamda ülke ekonomisini olumsuz etkilemektedir.

ETKİNLİK

Trafik kazaları sosyal ve ekonomik sorunların dışında çevreye de zarar verir. Aşağıdaki görsellerden yararlanarak trafik kazalarının çevreye verdiği zararları açıklayınız.

  • Cevap: İlk fotoda görüleceği üzere kazalar yol çevresindeki doğaya ve çevreye büyük zararlar vermektedir. Bunun yanında ikinci fotoda da görüldüğü gibi kazalı araçlar birer hurda yığını şeklinde doğaya zarar vermektedir.

Trafik kazalarının kişiye ve topluma verdiği zararları anlatınız.

  • Cevap: Trafik kazaları kişiye can ve mal kaybı olabilir.Sakat kalabilirler, ekonomik olarak çok fazla zararı olur. Uzun süren tedavi masrafları olur.Toplumu olumsuz etkiler.Kaza yapan insanların ailesi ve yakınları da bu durumdan etkilenmektedir.

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 53 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
love
1
clap
1
unlike
0
happy
0
confused
0
sad
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!