Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Trafik Güvenliği Meb Yayınları

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 69

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 69

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Yapılan hataları tespit ederek nelere sebep olduğunu açıklayınız.

  • Cevap: Dikkatsizlik veya aşırı hız sonucu yapılmış bir kaza var. Ondan sonra yanlış ilk müdahale vardır. Bu yanlış müdahale yüzünden de sakat kalan bir adamın pişmanlığı vardır. Sakat kalan adam keşke uzmanlar müdahale etseydi diye düşünüyor.

İlk yardımın nasıl ve kimler tarafından yapılması gerektiğini aşağıya yazınız.

  • Cevap: İlk yardımı sağlık personeli gelmeden kazazedenin genel sağlık durumunu kontrol eden, ilaçsız bir şekilde yaralının durumunu stabilize hale getiren ve ilk yardım sertifikası olan kişidir.

Yanlış uygulamaların nelere sebep olabileceğini tartışınız ve düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap: Yaralıya daha da zarar verilebilir. İyi bir şey yaptığımızı düşünür iken hastanın daha ileri seviyede yaralanmasına sebep olabiliriz. Bu yüzden ilk yardım sertifikamız olmadan yaralıyı hareket bile ettirmemeliyiz.

Kimler ilk yardım yapabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: İlk yardımcı tedbirli olmalıdır.İlk yardımcı olaylar karşısında soğukkanlılığını korumalıdır. İlk yardımcı gereksiz cesaret örnekleri göstermemelidir. İlk yardımcı emin olmadığı uygulamalardan mutlak bir biçimde kaçınmalıdır.

Medyadan, trafik kazaları sonrasında yapılan ilk yardımla ilgili haberleri araştırınız.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!