Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

“4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Peygamberimiz (s.a.v.) bir gün Ebu Zerr (r.a.) adlı sahabiye şöyle öğüt vermiştir: “Her namazın ardından otuz üç defa ‘Sübhânallah.’ diyerek Allah’ı tesbih edersin, otuz üç defa ‘Elhamdülillâh.’ diyerek ona hamd edersin, yine otuz üç defa ‘Allâhü ekber.’ diyerek tekbir getirirsin. Sonra da bunları, ‘Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh. Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.’* * cümleleri ile bitirirsin. Günahın, denizin köpükleri kadar da olsa bağışlanır.”

Yukarıdaki hadis bize hangi mesajları vermektedir? Düşüncelerinizi sınıfınızda paylaşınız.

  • Cevap: Yukarıda yer alan hadiste Müslümanların günahların affedilmesi amacıyla sürekli olarak Yüce Allah Celle Celalühü zikretmesi ve alınması gerektiği hakkında bizlere bilgiler vermektedir. Bir Müslümanın günahları ne kadar çok olursa olsun sürekli olarak Allah’ı zikretmesi be tövbe etmesi ona günahların affı için kapılar açacağını bize bildiren bir hadistir.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 25 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!