Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

4. Sınıf Tutku Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı 

Temiz ve düzgün giyinmiş bir kişi ile kirli, dağınık giyimli kişi sizde hangi duygu ve düşünceler uyandırır? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Temiz ve Düzgün Giyimli Bir Kişi

  • Cevap: Temiz ve düzgün giyinmiş kişiler dikkatimi çok çeker. Onlar hakkında iyi, güzel şeyler düşünürüm. Onlarla iletişim kurmaya çalışırım.

Kirli, Dağınık Elbiseler İçindeki Kişi

  • Cevap: Kirli, dağınık giyimli kişiler hakkında hiç güzel şeyler düşünmem hatta onlarla iletişim kurmak bile istemem.

“Arslan yattığı yerden belli olur.” atasözünün anlamı üzerinde düşününüz.

  • Cevap: İnsanların yaşadıkları yer ve davranışları onların nasıl bir insan olduğunu ifade eder. Kirli ve dağınık insanlar gerçek hayatta da kirli ve dağınıktırlar. Temiz ve titiz insanlar da gerçek hayatta temiz ve titizdirler.
0
like
4
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir