Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

“4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

“Siz bana altı şeyi garanti edin, ben de size cenneti garanti edeyim: Konuştuğunuzda doğru söyleyin. Söz verdiğiniz zaman onu yerine getirin. Size bir şey emanet edildiğinde onu sahibine verin. Namusunuzu koruyun. (Harama) bakmaktan sakının. Elinizi (kötü işlerden) çekin.” (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, C 5, s. 323.)

Cennete girmek için neler yapmamız gerekir? Yukarıdaki hadisten de yararlanarak arkadaşlarınızla bu konuda konuşunuz.

  • Cevap: Bir kişinin cennete girebilmesi için yukarıda yer alan hadiste belirtildiği gibi doğru sözlü olması verilen emanete sahip çıkması verilen bir sözün zamanında gerçekleşmesi elini kötü işlerden çekmesi haramdan uzak durması gerektiği hakkında Biz Müslümanlara bilgiler vermektedir. Yukarıda yer alan Hadise ek olarak Bir Müslümanın sürekli olarak onun üstüne yükümlü kılınan ibadetleri yerine getirmesi yapmaması kul hakkı yememesi ve Yüce Allah Celle Celalühü Emir ve yasaklarını uyarak onun yolundan ilerlemesi ona cennette kapılar açacağı gibi cennette çeşitli rızıklarla mükafatlandırır olacak ve cennetteki katı büyük olacaktır.

4. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayıncılık Sayfa 43 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
1
0
2

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!