Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Selahattin ÇAMYAR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

4. Sınıf Tutku Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

4. Sınıf Tutku Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı 

hıyanet – yalan – yerine – emanet – teslim

“Münafığın alameti üçtür: Konuştuğu zaman YALAN söyler, vaad ederse (söz verirse) sözünü YERİNE getirmez, kendisine bir şey EMANET edildiği zaman ona HIYANET eder.”

Ç. Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere “maddi, sabun, abdest, ellerimi, manevi” kelimelerini doğru biçimde yerleştiriniz.

  • Cevap:

1. Yemekten önce ve sonra, tuvaletten çıkınca ELLERİMİ mutlaka SABUN ve suyla temizlerim.
2. Namazdan önce ABDEST almak şarttır.
3. Beden, elbise ve çevre temizliği MADDİ temizlik; duygu ve düşüncelerin temiz olması da MANEVİ temizlik olarak adlandırılır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir