Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı 

haftada 504 kg toz şeker satan bir markette 1 haftada ortalama kaç kg toz şeker satılmıştır? Marketin 1 haftada kaç kilogram toz şeker sattığını bulmak için hangi işlemi yapmalıyız? 504 : 9 = 56 olduğundan bu markette bir haftada ortalama 56 kg toz şeker satılmıştır. Soruda ortalama sözcüğü niçin kullanılmıştır? Markette bir haftada 56 kg’dan az, 56 kg ya da 56 kg’dan fazla toz şeker satılmış olabilir mi? Düşüncelerinizi kısaca yazınız.

Üç arkadaş 102 tane balık tuttu. Bu balıkları eşit olarak paylaşmak istiyorlar. Her birine kaç balık düşer?

Eralp’in okulunda 150 kişi minibüslerle Manyas Kuş Cenneti’ne gitmek istiyor. Her minibüs en çok 14 kişi alıyor. En az kaç minibüs gereklidir? Kalan 10 kişi için de bir minibüs tutulması gerekmez mi? Böylece toplam kaç minibüs gereklidir? Soruda en az sözcüğü niçin kullanılmıştır? Bu sorunun çözümü ile ilgili düşüncelerinizi kısaca yazınız.

Ahmet’in ailesi başka bir kente taşınacaktır. Evdeki 216 kitap kutulara konulacaktır. Her kutuya 18 kitap konulacağına göre kaç kutuya ihtiyaç vardır?

Bir dilim ekmekte 80 kalori vardır. Pazar günü ekmekten 720 kalori alan bir kimse, o gün kaç dilim ekmek yemiştir?

Ahmet’in tarlası, köyünden 950 metre uzaklıktadır. Tarla ile köyün tam ortasında bir çeşme vardır. Çeşmenin köye uzaklığı kaç metredir?

Ardışık iki tek sayının toplamı 216’dır. Bu sayılardan küçük olanı kaçtır?
Ardışık iki tek sayının büyük olanı diğerinden kaç fazladır? 216 – 2 = sayısı, küçük olanın kaç katıdır? Küçük sayıyı bulmak için hangi işlemi yapmamız gerekir?

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. herşey kararık

  2. bu ne lsn son soru ne biçim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir