Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 136 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı 

Ahmet ile Burcu’nun aynı büyüklükte birer çikolatası vardı. Ahmet çikolatasını 4 eş parçaya bölerek 1 parçasını yedi. Burcu çikolatasını 3 eş parçaya bölerek 1 parçasını yedi. Hangisi daha çok çikolata yemiştir? Buna göre 1 ile 1 kesirlerinden hangisi daha büyüktür?

Aşağıdaki modeli inceleyelim.

a. XX1 ve 1 kesirleri- 3 4 5 b ni küçükten büyüğe doğru sıralarsak doğru sıralama 1<1<1<1 o

Yandaki modellerde renkli kısımları gösteren kesirleri yazalım. Bu kesirlerden hangisi en küçük, hangisi en büyüktür? Niçin? “>” işaretini kullanarak bu kesirleri büyükten küçüğe doğru sıralayalım. Payları eşit olan iki kesri karşılaştırırken neye dikkat etmemiz gerekir?

Kutuların içine uygun rakamlar yazınız.

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir