Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı 

  • Cevap:

Açıları nasıl ölçersiniz? Açıları ölçmek için geliştirilen bir ölçme aracı var mıdır?

CEVAP: Açıları ölçmek ve tanımlamak adına oluşturulmuş belirli kalıplar bulunmaktadır. Bunlar dar açı, geniş açı, dik açı vb. kalıplardır. Bunun yanı sıra açıları ölçmek adına açıölçer kullanırız.

Açının da bir ölçüsü olduğunu söyleyebilir miyiz? Sizce hangi durumlarda açının ölçüsü daha küçük, hangi durumlarda daha büyük olabilir? Açının ölçüsünü belirlemek için bir araca ihtiyacımız var mıdır?

CEVAP: Her açının bir ölçüsü bulunmaktadır. Ölçüler 0-360 derece arasındadır. Iki farklı doğrunun bir noktada keşismesi ile açılar oluşmaktadır. Iki farklı doğru arasında oluşan açıklık ne kadar artıyor ise açı da o derecede artmaktadır. Açı ölçülerinin önem kazandığı noktalarda açıların ölçülmesi için açıölçer kullanırız.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir