Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı 

  • Cevap:

Açının ölçüsü 180° olunca kenarları bir doğru oluşturur mu?
CEVAP:  Bir açıyı oluşturan her iki kenar arasındaki açı ölçüsü 180° ye ulaşmış ise, açının kenarları bir doğru şeklinde görülecektir. Bir doğru oluşturulmuş olacaktır.
—-
3. Geometri tahtasında oluşturulan yandaki şekilde 8 tane dik açı ve 5 tane geniş açı bulalım. Geniş açıları açı ölçerle ölçünüz ve ölçülerini yazınız.
CEVAP:
Ektedir.
—-
4. Geometri tahtasında oluşturulan yandaki şekilde kaç tane dik açı, kaç tane dar açı ve kaç tane geniş açı vardır? Dar açıların ve geniş açıların ölçülerini bulunuz.
CEVAP: Verilen şekilde 6 adet dik açı, 2 adet geniş açı ve 2 adet dar açı bulunmaktadır. Dik açılar 90°, dar açılar yaklaşık olarak 60°, geniş açılar ise yaklaşık 150° olacaktır.

Yandaki şekilde 12 kibrit çöpünden 16 tane dik açı modeli oluşturulmuştur. Bu açıları numaralayınız. Bu çöplerden 1 tanesi alınınca geriye 12 dik açı kalıyor. Alınan çöp hangisidir?
CEVAP: 16 adet dik açı olduğu görülebilmektedir. Bir adet kibrit çöpü çekildiğinde geriye 12 adet dik açı kalacaktır. Bu sebeple 4 adet açı bulunduran bir kibrit çöpü alınmalıdır. Orta sırada yatay halde bulunan kibrit çöpü alındığında 12 adet dik açı kalacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir