Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı 

  • Cevap:

Yanda verilen ağacın dalları arasındaki açının ölçüsünü tahmin ediniz. Sizce bu açının ölçüsü kaç derecedir?
CEVAP:
Ağacın dalları arasında görmekte olduğumuz açı dar bir açıdır. Bu sebeple tam derecesini bilmemekle beraber 80-85° arasında olacağını tahmin edebiliriz.
—-
Aşağıda ölçüleri verilen açıları çiziniz.
a. 40° b. 85° c. 115° ç. 90° d. 120°
CEVAP:
Açı çizimi için yapılacak işlemler şu şekildedir. Açıölçer kullanılması gereklidir. Açıölçerin cetveli üzerinde iki nokta belirlenir bunlardan biri açıölçerin orta noktasında diğeri ise kenarlardan herhangi birinde kalmalıdır. Bu aşamadan sonra açıölçer kaldırılmadan çizilmek istenen derece açıölçerde okunur ve derecenin bulunduğu nokta işaretlenir. Bir sonraki aşamada açıölçerin orta noktasında bulunan noktadan, istediğimiz açıya koyduğumuz noktaya bir doğru çizilecektir. Bu aşamadan sonra istediğimiz açı çizilmiş olacaktır.
—-
Yanda verilen açının ölçüsünü tahmin ediniz. Açının ölçüsünü tahmin ederken nasıl bir yol izlediniz? Ölçüsünü tahmin edeceğiniz açıyı dik açı ile karşılaştırmanızın doğru tahmin yapmanıza yardımı olur mu?
CEVAP:
Verilen doğru parçaları ve açılara bakalım. B açısının bir dik açıdan büyük olduğunu kolayca anlayabiliriz. Tam açıdan küçük olduğunu da görebiliyoruz. Bu sebeple açı 180 – 90° aralığında bir açı olacaktır. Tahmini olarak 150° lik bir açı olduğunu düşünebiliriz.
Açı, açıölçer ile ölçüldüğünde açının 140° olduğunu görebiliyoruz. Tahminimiz ile açı arasında 10° lik bir fark bulunmaktadır. Göz kararı yapılan bir ölçüme göre yakın bir tahmin yapmış bulunmaktayız.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir