Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Salih KARADAĞ, Prof. Dr. Mustafa BALCI, Erten ABDİK, Abdullah DEMİRALP tarafından kaleme alındığını görüyoruz.

4. Sınıf Matematik Yakın Çağ Yayınları Ders Kitabı Sayfa 46 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı 

  • Cevap:

Sıklık tablosuyla sütun grafiği arasındaki ilişkiyi açıklayınız.
CEVAP:
Sütun grafiği sayesinde toplanan veriler arasında gözlem yapılması kolaylaşmaktadır. Verilerin arasındaki farklar veya oranlar detaylı olarak gözlemlenebilmektedir. Bu açıdan sıklık tablosu, sütun grafiğine işlenecek verileri sağlamaktadır. Sıklık tablosuna aktarılan veriler daha sonra sütun grafiğine işlenerek gözlemlenmektedir.
—-
Aşağıdaki soruları yandaki sütun grafiğine göre yanıtlayınız.
En çok sevilen kitap türü hangisidir?
Sınıftaki her öğrenci en sevdiği kitap türünü belirttiğine göre sınıf mevcudu kaçtır?

CEVAP:
Bu işlem için grafiği okumamız gerekecektir. Her bir kitap türü için bir sütun ve sütunun yükseldiği belirli bir hiza bulunmaktadır. Bu hiza kitapları kaç kişinin severek okuduğunu belirlemektedir. Bu açıdan; en çok sevilen macera kitaplarına 13 kişi oy vermiştir. Sınıf mevcudunu bulmak için oy verilen tüm farklı türlerin kişi sayılarını toplarız. 13 + 11 + 9 + 5 = 38 kişi sınıf mevcudu bulunmaktadır.

0
like
5
love
2
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir