Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
5. Sınıf Ada Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Ada Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri Cevapları

Hediye Vakti

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Ada Yayıncılık 1. Ünite Güneş,Dünya ve Ay Sayfa 17 Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Ada Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Ay’ın Yapısı ve Özellikleri Cevapları

5. Sınıf Ada Yayıncılık Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

Ay’ın çok ince bir atmosferi olduğunu biliyorsunuz. Peki Ay’da canlıların yaşayabileceği ortamlar oluşturulabilir mi? Fikirlerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Oluşturulamaz çünkü yer çekimi ve oksijen uzayda yoktur bu sebeple canlıların uzun süreli yaşayabileceğini sanmıyorum. Canlılar derken insan, hayvan ve bitki gibi en gözle görülür olanlarından bahsediyorsak hayır, yaşayamazlar. Bu canlıların hem tür olarak hem de içlerindeki küçük gruplar olarak hemen her birinin farklı ihtiyaçları vardır.
       Ay’da hava ve su olmadığı için, atmosfer olmadığı ve bu koşul Dünya’dakinden farklı olduğu için, ayrıca buradaki besin kaynakları orada bulunmadığı için orada yaşamamız mümkün değildir. Daha küçük organizmaları da düşündüğümüzde besin için güneş ışığı ve karbondioksit, oksijen, kimyasal maddeler gibi şartlar gerekmektedir. Ancak Ay’da bunlar da yer almamaktadır (Güneş ışığı ulaşıyor elbet ancak tek başına yeterli değil).
2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
3
1
1
1
11
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!