Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevapları Anka Yayınevi

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 73 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevapları Anka Yayınevi

Abdullah ve İbrahim henüz çocuk yaşlardayken vefat etmiştir. Hz. Muhammed (s.a.v.), onların vefatından büyük bir üzüntü duymuş ve ağlamıştır. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), kızı Hz. Fâtıma’yı (r.a.) çok severdi. Hz. Fâtıma (r.a.) yanına geldiğinde ayağa kalkar, onu öper ve yanına oturturdu. Peygamberimiz (s.a.v.), torunları Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin’e (r.a.) de büyük bir sevgi beslerdi. Onları sırtına alır ve torunlarıyla oynardı. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), çocukları arasında ayrım yapmazdı. Hz. Muhammed (s.a.v.), aile bireylerinin hepsiyle yakından ilgilenirdi. Çocukları arasında küçük, büyük, kız ya da erkek ayrımı yapmazdı. Onların her birine değer verirdi.

Mekkeli gençlerden biri olan Ebu’l-As, Peygamberimizin (s.a.v.) kızı Zeynep’le (r.a.) evlenmek istemiş, düşüncesini Hz. Muhammed’e (s.a.v.) bildirmiştir. O da böylesi önemli bir konuda önce kızının fikrini almıştır. Hz. Zeynep (r.a.), kendisine yapılan evlilik teklifini uygun görmüş, Peygamberimiz (s.a.v.) de Ebu’l-As’a olumlu cevap vermiştir. Hz. Ali (r.a.) ve Hz. Fâtıma’nın (r.a.) evliliğinde de Peygamberimiz (s.a.v.) aynı şekilde davranmıştır. Hz. Ali (r.a.), Hz. Fâtıma (r.a.) ile evlenmek istediğini Peygamberimize (s.a.v.) söylemişti. Hz. Peygamber (s.a.v.) de kızı Fâtıma’ya (r.a.) bu durumu iletmiştir. Hz. Fâtıma’nın (r.a.) olumsuz görüş bildirmeyip kabul etmesi üzerine Peygamberimiz (s.a.v.) de Hz. Ali (r.a.) ile kızı Fâtıma’yı (r.a.) evlendirmiştir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!