Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 106 Cevapları”  önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı 

8. Etkinlik Siz Olsaydınız

Evlerinde çıkan bir yangın sonucu, Bülentlerin bütün eşyaları yanmıştı. Bülent’in ailesi için okulda bir yardım kampanyası düzenlendi. Murat bir yıldır bilgisayar almak için para biriktiriyordu. Bu ay sonu istediği bilgisayarı alabilecekti. Murat, Bülent için çok üzülüyordu. Ancak bilgisayar almayı da çok istiyordu. Düzenlenen kampanyada nasıl olsa birileri Bülent’in ailesine yardım eder, diye düşündü. Böyle düşünmesine karşın yine de kararsızdı.
Böyle bir durumda siz olsaydınız nasıl davranırdınız? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap: Ben olsaydım bir yıldır bilgisayar almak için topladığım parayı Bülent’in ailesine verirdim. Çünkü bilgisayarı daha sonra alabilirim. Fakat Bülent’lerin ihtiyacı benim ihtiyacımdan çok daha önemli.

Bir gün engelli olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Engellilerin sorunlarını, çözme konusunda yetkili olsaydınız hangi çözümleri sunardınız?

  • Cevap: Kullandığımız kitapları satarak o para karşılığında engellilerin ihtiyaçalarını karşılarım ya da boş yere atılan kapakları toplayıp tekerlekli sandalye alırdım.
0
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. selen o student

    #busitesüper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir