Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayhan BAŞTÜRK Murat ÖZDEMİR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İlker GAZİOĞLU tarafından yapılmış.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 124 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 124 Cevabı 

Günlük Tamamlayalım
Aşağıda yarım kalan günlüğün devamı nasıl olabilir? “Barış, kalkınma, yurt, dünya, insanlık, vatan, millet, çaba, inanç, düşünce, sevgi ve saygı” kelimelerini kullanarak günlüğü devam ettiriniz.

KEMAL’İN GÜNLÜĞÜ
Kurtuluş Savaşı yıllarıydı. Fransızların Adana’yı işgalinden sonra okuluma gidemez olmuştum. Babam orduya kaydedilmişti. Yedi aydır babamı göremiyorum. Tek dileğim, okulumu bitirmek ve ülkeme hizmet etmekti. Bütün bunlar böyle devam etmemeliydi.

  • Cevap: Bu savaşta elbette vatanımı, toprağımı korumak için elimden gelen her şeyi yapmalıydım. Çünkü insanın vatansız kalması doğduğu topraklardan sürgün edilmesi çok kötü bir şey. Fakat barışın da olmasını istiyorum. Bu savaş bir an önce bitmeli, düşmanlar topraklarımızdan çıkmalıydı.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir