Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayhan BAŞTÜRK Murat ÖZDEMİR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İlker GAZİOĞLU tarafından yapılmış.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 78 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 78 Cevabı 

5. Etkinlik Yorumlayalım

Aşağıdaki ayetlerde insan-Allah ilişkisinde nelere dikkat çekildiği konusundaki yorumlarınızı noktalı yerlere yazınız.
“Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O hâlde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.” (Bakara suresi, 186. ayet.)
“Allah’a güven. Vekil olarak Allah yeter.” (Ahzâb suresi, 3. ayet.)

  • Cevap:  Kur’an’da sadece Allah’a dua edebileceği vurgulanmıştır.

6. Etkinlik Okuyalım, Bulalım

Aşağıdaki ayetlerde insanlara verilmek istenen evrensel ahlaki değerleri bulup söyleyiniz.
“Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.” (Nahl suresi, 90. ayet.)
“Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yol cuya, … iyi davranın; Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez.” (Nisâ suresi, 36. ayet.)

  • Cevap: Ayetlerde insanlara verilmek istenen evrensel ahlaki değerler: Adaletli olun, iyilik yapın, akrabalarınıza yardım edin, her zaman ibadet edin, Allah’a hiçbir zaman ortak koşmayın.
8
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir