Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayhan BAŞTÜRK Murat ÖZDEMİR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İlker GAZİOĞLU tarafından yapılmış.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 81 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı 

Resimdeki olayları insan-evren ilişkisi açısından inceleyiniz. İnsan akıllı bir varlık olarak diğer varlıklarla nasıl bir ilişki içerisindedir? İnsan evrendeki diğer varlıklara nasıl davranmalıdır? İnsan evrendeki varlıklardan nasıl yararlanmaktadır? Örnekler üzerinde konuşarak düşüncelerinizi ve çözüm önerilerinizi noktalı yerlere yazınız.

Düşüncelerim

 • Cevap: İnsan yaptığı iyi, kötü davranışlar insanın akıllı olup olmadığını ölçer. Canlıları hepsi birbirleriyle uyum içerisindelerdir.

Çözümüm

 • Cevap: İnsanlar hayvanların sütüyle, ya da Hz. İsa sayesinde kesilen canlılardan yararlanılmaktadır.
10
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorumlar

 1. DÜŞÜNCELERİM:
  Allah kainatı ve içindekileri bir düzen ve uyum içinde yaratmış, insanlara sayısız nimetler vermiştir. İnsan diğer varlıklara sevgi ve merhametle yaklaşmalı, onlara zarar vermemelidir. İnsan evrendeki canlı cansız varlıklardan çeşitli şekillerde yararlanmaktadır. Denizde, karada birçok canlıdan gıda olarak yararlanmakta, sebze ve meyveleri yemektedir.

  ÇÖZÜMÜM:
  Allah’ın bir düzen ve denge içinde yarattığı evreni korumak için insan doğal dengeyi bozacak eylemlerden kaçınmalıdır. Allah’ın verdiği nimetlere şükretmelidir.

 2. Çok teşekkür ediyorum ama bizim sınıftakiler de buradan bakıyor ve aynı olduğunda öğretmen anlıyor
  Yani 2 ve ya 3 cevap yazın lütfen

 3. Çok teşekkür ediyorum ama bizim sınıftakiler de buradan bakıyor ve aynı olduğunda öğretmen anlıyor
  Yani 2 ve ya 3 cevap yazın lütfen…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir