Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayhan BAŞTÜRK Murat ÖZDEMİR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İlker GAZİOĞLU tarafından yapılmış.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 82 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı 

9. Etkinlik Değerlendirelim

Aşağıdaki ayet mealini okuyup resimleri inceleyiniz. Günümüz sorunlarından çevre kirliliği, doğal felaketler, küresel ısınma gibi olayları göz önünde bulundurup “İnsan-evren ilişkisinde insanın rolü nedir?” sorusunu ayet çerçevesinde değerlendirerek düşüncelerinizi noktalı yerlere yazınız.

“İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın; belki de (tuttukları kötü yoldan) dönerler.” (Rum suresi, 41. ayet.)

  • Cevap: İnsanlar yaptıkları kötü davranışlardan pişman olup belki geri dönerler diye.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorumlar

  1. Nerede yanlışlık yapmış ki?

  2. Son etkinlik yarım kalmış ! :(((

  3. yanlışlık yok doğru

  4. Yiğit Efe Asigli

    Öğrenen yanlış dedi allah sizi alsın hainler az kalsın – aliyodum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir