Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayhan BAŞTÜRK Murat ÖZDEMİR tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İlker GAZİOĞLU tarafından yapılmış.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83 Cevapları” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

5. Sınıf İlke Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı 

DÜNYA’NIN FERYADI

Allah, evrenin en seçkin, akıllı varlıkları olarak sizi yarattı. Beni de sonsuz servet kaynakları ve hayat için en uygun şartlarımla emrinize verdi. Şim­diye kadar yüzlerce kuşak insan geldi ve geçti. Bu çağda yaşayan birkaç kuşak insan hariç, hepsinden memnun oldum. Allah hepsinden razı olsun. Onlar üze­rime titrediler, beni kirletmediler, beni tüketen hareketlerde bulunmadılar. Ya siz ve sizden önce yaşayan, sözüm ona uygar geçinen insanlar! Maalesef sizler için aynı şeyi söyleyemem.

İçinde bulunduğumuz çağda yaşayan ve yaşamakta olanlar beni durmadan tüketiyorsunuz, kirletiyorsunuz, harap ediyorsunuz. Refahınızı, konforunuzu, süratli yaşayışınızı sağlamak için yaptığınız faaliyetlerle sorumsuzca hareket edip geleceğinizi düşünmüyorsunuz

Ozonumu azaltan çeşitli faaliyetleriniz! Ya kontrol dışına çıkan nükleer sant­rallerin yüzlerce kilometreye kadar yayılabilen ve ölüm saçan ışınları! Onlar da mı sizi uyarmaya yetmedi?

Ey insanlar! Burnuma ölüm kokusu geliyor. Hem benim için hem de sizinle beraber barındırdığım her cins bitki ve hayvan için yalvarıyorum. Bu feryadıma kulak veriniz. Bundan böyle dikkatli olun. Hepimizin geleceğini düşünün. Yiyin, için, gezin, tozun, eğlenin, ilerleyin, rahatınızı sağlayın, süratinizi artırın, kısacası ne yaparsanız yapın ama bu arada beni de döşünün, koruyun, kirletmeyin, tüketmeyin, sevin. Beni dikkate alarak birazcık olsun emek ve masraftan kaçın­mayın ki size ve gelecek kuşaklara, bitkilere ve hayvanlara güzel, tatlı, uygun bir vatan olma vasıflarımı koruyabileyim.

Yukarıdaki metinde dünya bizi hangi konularda uyarmaktadır? Bu konularda bize düşen görevler nelerdir? Beyin fırtınası yapınız. Noktalı yerlere insan-evren ilişkisinde insana düşen sorumluluğu belirten bir slogan yazınız.

  • Cevap: Bir insan sadece yaşadığı dünyayı değil Ahireti de düşünmelidir. Evrende ölçü ve düzen vardır, Allah’tan başka hiç kimse bu düzeni bozmamalıdır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir