Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 9

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 9 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 9

insan yaşamının her döneminde tüketilmesi gereken süt, özellikle çocukluk döneminde kemik sağlığı açısından önemli bir besin kaynağıdır. Süt ve süt ürünleri yüksek protein, kalsiyum, fosfor içeriğiyle büyüme-gelişme, doku yapımı, kemik mineral yoğunluğunun artması, vücut ağırlığı kontrolü gibi faydalara sahiptir. Sağlıklı ve dengeli beslenmek için sofralarımızdan süt ve süt ürünlerini eksik etmemeliyiz.

Suna Hanım, ailesinin beslenmesinde süt ürünlerine yer vermektedir. Komşusu Hüseyin Bey’den her hafta süt almaktadır. Suna Hanım’ın süt ve süt ürünleri için kullandığı süt miktarlarının verildiği tabloyu inceleyiniz. Tabloyla ilgili ifadelerin başlarındaki parantez içlerine, ifadeler doğru ise ‘‘D’’ yanlış ise ‘‘Y’’ yazınız.
(……..) Suna Hanım’ın yoğurt yapmak için kullandığı süt miktarı, kefir yapmak için kullandığı süt miktarından fazladır.
(……..) Suna Hanım’ın sütlaç yapmak için kullandığı süt miktarı, labne peyniri yapmak için kullandığı süt miktarından azdır.
(……..) Suna Hanım’ın içme sütü olarak ayırdığı süt miktarı, lor peyniri yapmak için kullandığı süt miktarından azdır.
(……..) Suna Hanım’ın labne peyniri yapmak için kullanığı süt miktarı, içme sütü olarak ayırdığı süt miktarından azdır.
(……..) Suna Hanım’ın sütlaç yapmak için kullandığı süt miktarı, tereyağı yapmak için kullandığı süt miktarından fazladır.
(……..) Suna Hanım’ın labne peyniri yapmak için ayırdığı süt miktarı, yoğurt yapmak için ayırdığı süt miktarından azdır.
(……..) Suna Hanım’ın tereyağı yapmak için kullandığı süt miktarı, yoğurt yapmak için kullandığı süt miktarından fazladır.

  • Cevap:

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 9 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!