Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 5. Ünite Sayfa 10

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 5. Ünite Sayfa 10 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 5. Ünite Sayfa 10

İkiz olan olan Efsun ile Emre, evlerinin bahçesinde bir salyangoz görürler. Salyangozu gözlemlerken salyangozun çok yavaş hareket ettiğini fark ederler. Dünyanın en hızlı ve en yavaş hayvanlarının hangileri olduğunu merak eder, bu konuyla ilgili bir belgesel izlemeye karar verirler. İzledikleri belgeselde verilen bilgilerden yola çıkarak aşağıdaki tabloları hazırlamaya başlarlar. Tablolardaki eksiklikleri tamamlamaları için Efsun ile Emre’ye yardımcı olunuz.
Tabloda yavaş hareket eden hayvanların bazılarının bir dakikada aldıkları tahmini mesafeler verilmiştir. Her bir hayvanın bir dakikada aldığı mesafeyi metre, desimetre, santimetre ve milimetre birimlerine dönüştürerek tabloyu doldurunuz.
Tabloda hızlı hareket eden hayvanlardan bazılarının bir saatte aldıkları tahmini mesafeler verilmiştir. Her bir hayvanın bir saatte aldığı mesafeyi kilometre, metre, desimetre ve santimetre birimlerine dönüştürerek tabloyu doldurunuz.

  • Cevap:

5. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 5. Ünite Sayfa 10 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!