Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 57

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 57

3. Meral, kumbarasına her hafta eşit miktarda para atmaktadır. Meral, 9 hafta sonunda 108 TL biriktirdiğine göre kumbarasına her hafta kaç Türk lirası attığını bulalım: Yukarıdaki probleme uygun işlem, “9 x ? = 108” biçimindedir. Bu ifade, “9’u hangi sayı ile çarparsak 108 eder?” anlamındadır. Verilmeyen çarpanı bulmak için çarpım, verilen çarpana bölünmelidir.

Bilgi Kutusu

Bir çarpma işleminde çarpım, çarpanlardan birine bölündüğünde diğer çarpan bulunur.

4. Üç arkadaş, bir miktar bilyeyi aralarında eşit olarak paylaştı. Arkadaşların her birine 18 bilye düştü ve artan bilye olmadı. Paylaşılan bilyelerin sayısını bulalım: Probleme uygun işlemi yazıp verilmeyeni bulalım:

Bilgi Kutusu

Kalanı 0 olan bölme işlemlerinde, bölüm ile bölenin çarpımı bölünene eşittir.

5. Bir çiftlikte, bir günde tavuklardan elde edilen 1380 yumurta, 46 koliye eşit miktarda paylaştırılmıştır. Her koliye kaç tane yumurta konulduğunu bulalım: Probleme uygun işlemi yazıp verilmeyeni bulalım:

Bilgi Kutusu

Kalanı 0 olan bölme işlemlerinde verilmeyen böleni bulmak için bölünen, bölüme bölünür.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 57 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!