Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 33 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 33 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı 

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM:

1. Allah (cc), insanlara peygamber göndermeseydi ne olurdu? Sınıfta arkadaşlarımızla fikir yürütelim.

  • Cevap: İnsanlık bazen yoldan çıkmakta bazen çok kötü şeyler yapmakta Dünya’da olmayacak zulümler olmaktadır. İşte tam da bu yoldan çıkmalarda Allah insanlara peygamberleri göndererek insanların doğru yola yeniden girmelerini sağlamaktadır.

2. Güvenilir insan olmak için neler yapmak gerekir? Çevrenizde “güvenilir” olarak bilinen kişilerin özellikleri nelerdir? Gözlemleyelim ve fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Öncelikle verdiğimiz tutmalıyız, yapamayacağımız şeylerin sözlerini vermemeliyiz. İnsanlara kesinlikle yalan söylememeliyiz. Kimseyi kırmamalı kendi çıkarlarımız için yanlış olduğunu bildiğimiz davranışlardan kaçınmalıyız.

3. Doğru sözlü olmak, insanları ikna etmede bize nasıl fayda sağlar? Sınıfta arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap:İnsanlar doğru sözlü insanlara güvenirler. Çünkü doğru sözlü insan yalan söylemez başkalarını kandırmaz kendi çıkarları için bencillik yapıp hileli davranışlar içerisinde olmaz.

4. Çevrenizde adını bir peygamberden almış olan tanıdığınız var mı? Sizce neden ona bu isim verilmiş olabilir? Düşünüp fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Var. Kuzenim Mustafa. Ona bu isim peygamberimizin adından esinlenerek verilmiş. Çünkü onun yolundan gitmesi istenmektedir.
14
like
7
love
6
haha
2
wow
3
sad
57
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir