Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed'in Hayatı Sayfa 11 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 9 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 9 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 9 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 9 Cevabı 

ÜNİTEMİZE HAZIRLANALIM:

1. Peygamber Efendimizin (sav) hayatı hakkında neler biliyorsunuz? Arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Hz. Muhammed, 20 nisan 571 tarihinde Mekke’de dünyaya gelmiştir. Babası Abdullah annesi Amine Hatun’dur. 4 yaşına kadar süt annesi Halime Hatun bakmıştır ona. Sonra dedesinin yanında kalmıştır. En sonunda da dedesi vefat ettikten sonra ona amcası Ebu Talip bakmıştır.

2. Sizce Peygamberimiz (sav) çocukluk yıllarında nasıl bir çocuktu? Peygamberlik döneminden farklı huy ve davranışları olabilir mi? Konuşalım.

  • Cevap: Çocukken ailesini hiç üzmeyen ailesinin her dediğini yapan, yaşlılara yardım eden, ailesiyle beraber çobanlık yapan akıllı uslu saygılı terbiyeli bir çocuktu.

3. Peygamberimizin (sav) çocukken öksüz ve yetim kalması, daha sonraki yıllarda onun davranışlarını nasıl etkilemiş olabilir? Tartışalım.

  • Cevap: Onun davranışlarında çok değişiklik yaratmasa da onun yüreğinde her zaman için anne ve baba özlemi hep sıcaklığını korumuştur. O çok sevdiği annesinin aziz hatırasını her zaman yüreğinde taşımış biriydi.

4. Peygamberimizin (sav) aile sevgisi ve kendisine iyilikte bulunanlara gösterdiği vefa bize örnek olacaktır. Bu değerler hakkında sohbet edelim.

  • Cevap: İnsanoğlu büyüklerine saygıyı her zaman göstermeli büyüklerine karşı içindeki hürmeti ve kadirşinaslığı yani kendisine yapılan iyilik muhabbet ve sevgileri hiç bir zaman karşılıksız bırakmamalıdır.Tıpkı peygamberin yaptığı gibi.
22
like
8
love
2
haha
3
wow
19
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir