Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
5. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 99 Cevabı

5. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 99 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı Yeni Müfredat

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı 

İslam dinini Kur’an-ı Kerim’in emrettiği gibi yaşamak, Kureyş kabilesinin iner türlü baskısından kurtulmak ve din, can, namus, akıl ve soy emniyetini sağlayıp İner türlü tehlikeden korunmak amacıyla Mekke’den Medine’ye göç eden Hz. Mulnammed ve arkadaşlarına muhacir denir. Muhacirler Kur’an-ı Kerim’de övülmüştür. (Dinî Terimler Sözlüğü, s. 307-, bk. Nisa suresi)

Hicret sırasında Hz. Peygamber’e ve Mekke’den Medine’ye göç eden diğer Müslü- manlara kucak açıp onları misafir edeni beslenme, barınma ihtiyaçlarını gideren ve farklı bir ortamda yeni bir yaşamın kurulabilmesinde onlara yardımcı olan ve sahip oldukları her şeyi onlarla paylaşan Medineli Müslümanlara ensar denir. Ensar da Kur’an-ı Kerim’de zikredilerek övülmüştür. (Dinî Terimler Sözlüğü, s. 95; bk. Haşr suresi)

Muhacir ve ensar kavramlarından yola çıkarak, İslam dininin kardeşlik ve yar­dımlaşmaya verdiği önemi arkadaşlarımızla konuşalım.

  • Cevap:

5. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close