Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları / 5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 3 Cevapları

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Doğal Sayılarla İşlemler Sayfa 3 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 3 Cevabı 2017 – 2018 

4) Erdem 76 805 ile 15 349 sayılarını topladığında sonucu 91 144 bulmuştur. Erdem’in yaptığı toplama işleminde hata var mıdır? Hata varsa düzeltiniz.

5) Hesap makinesi ile 67 348 sayısından 36 593 sayısını çıkaran Muhsin eksilen sayının binler basamağını yanlışlıkla 3 olarak yazdığını fark ediyor. Muhsin’in bulduğu sonuçla gerçek sonuç arasındaki fark kaçtır?

6) Yanda verilen işlemin sonucunu Tuna toplananları en yakın onluğa, Ada en yakın yüzlüğe yuvarlayarak tahmin ediyor. İki arkadaşın tahminlerini bularak karşılaştırınız. Hangisinin sonucu gerçek sonuca daha yakın çıkmıştır?

7) Kutular arasındaki toplama ve çıkarma işlemlerinin sonuçlarını uygun olan boşluklara yazınız.

8) Karpuz yüklü bir kamyonun kütlesi 44 658 kilogramdır. Kamyondaki karpuzların kütlesi 32 439 kilogram olduğuna göre kamyonun karpuz yüklenmeden önceki kütlesi kaç kilogramdır?

9) Hayriye, Fatma ve Ayşe’nin yaşları toplamı 78’dir. Hayriye grubun en büyüğüdür. Fatma 30 yaşındaki en büyük grup üyesinden 7 yaş küçüktür. Her birinin yaşlarını bulunuz.

10) “Annem 34, ben 10 yaşındayım. Babam, annemden 8 yaş büyük olduğuna göre babam kaç yaşındadır?” problemini çözünüz. Problemin çözümünde kullanmadığınız veri oldu mu?

11) 7814 + 5278 işleminin sonucunu Kübra toplananları en yakın binliğe, Ersin en yakın yüzlüğe yuvarlayarak tahmin ediyor. İkisinin bulduğu sonuçları gerçek sonuçla karşılaştırınız. Kimin tahmini gerçek sonuca daha yakındır? Neden?

 • Cevap:

564
like
187
love
53
haha
43
wow
56
sad
223
angry


Sponsorlu Bağlantılar

13 Yorumlar

 1. ewwwwwwwwwwwwwwqqqqqqqqqqqqqqqqqq

 2. Evelallah cevabı çok seviyorum

 3. 6.sorunun cevabı yok

 4. Vallah cok isimie yariyonuz sabah dersimi unutunca vurdan bakiyom hemen yazip okula gidiyom sizde olmasaniz okula gec kalicam valla cok saolun “her derse deva” ?

 5. Çok güzel olmuş ellerinize sğlık bana ve diğer arkadaşlarıma çok yardmcı oluyorsunuz bende şuan öğlenciyim.Hemen evvel cevaba girip burada derslerime bakıyorum.Çok teşekkürler.

 6. ÖĞRENCİ Adımı Söylemem

  Tşk Çok İşime Yarıyor

 7. Ama çocuk kendini ben diye tanıtmış

 8. Efsaneeeee 😀 😀 😀

 9. kopyaaaaaaaaaaa kankaaa zulayı bilen varmı dostlarrrrrr

 10. çok işime yarıyo bilemediğim konulara burdan bakıyorum çok teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir