Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 36 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Furkan ÖZÜDOĞRU, Mustafa Nezihi PESEN, Mustafa YILMAZ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Yeliz ERBİL tarafından yapılmış.

5. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 39 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı 

De ki:“O, Allah’tır, bir tektir. Allah sameddir. (Herşey O’na muhtaçtır; O, hiçbir şeye muhtaç değildir).” (İhlâs suresi, 1-2. ayetler.)
• O, gökleri ve yeri yaratandır. Size kendinizden eşler, hayvanlardan da (kendilerine) eşler yaratmıştır. Bu suretle sizi üretiyor. O’nun benzeri hiçbir şey yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir (Şûrâ suresi, 11. ayet.)
• Sen, o ölümsüz ve daima diri olana (Allah’a) tevekkül et. O’nu her türlü övgüyle yücelterek tesbih et. Kullarının günahlarından hakkıyla haberdar olarak O yeter. (Furkân suresi, 58. ayet.)
• Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir (Bakara suresi, 181. ayet.)
• Şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızı görür (Bakara suresi, 110. ayet.)
• Bir şeyi dilediği zaman, O’nun emri o şeye ancak“ol”demektir. O da hemen oluverir (Yâsîn suresi, 82. ayet.)
• Göklerin ve yerin hükümranlığı yalnızca O’nundur. Diriltir, öldürür. O, her şeye hakkıyla gücü yetendir (Hadîd suresi, 2. ayet.)
• Daha önce kıssalarını sana anlattığımız peygamberler gönderdik. Anlatmadığımız (nice) peygamberler de gönderdik. Allah, Mûsâ ile de doğrudan konuştu (Nisâ suresi, 164 .ayet.)
• Allah dilediğini yaratır. O, birşeyin olmasını dilediğinde ona sadece “ol” der, o da hemen oluverir (Âl-i İmrân suresi, 47. ayet.)
• Çocuk edinmeyen, hakimiyette ortağı bulunmayan, âcizlikten ötürü bir dosta da ihtiyacı olmayan Allah’a hamd olsun de ve tekbir getirerek O’nun şanını yücelt! (İsrâ suresi, 111. ayet.)

Bize Allah’ı anlatan yukardaki ayetleri okuyarak Allah’ın (c.c.) gücü, kudreti ve sıfatları hakkında düşününüz.

  • Cevap: Allah gökleri yaratandır. Her şeyi duyan, bilen, gören ve işitendir. Göklerin ve yerin hükümranlığı yalnızca O’nundur.
2
like
2
love
3
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir