Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Furkan ÖZÜDOĞRU, Mustafa Nezihi PESEN, Mustafa YILMAZ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Yeliz ERBİL tarafından yapılmış.

5. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 66 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 

Sizce insanlar ne gibi durumlarda namaz kılarlar?

  • Cevap: Namaz kılmak Allah’ın emridir. Farz olarak emredilen bir ibadettir. Namaz, dinin direğidir. Peygamber (a.s.) namaz için gözümün nuru ifadesini kullanmıştır. Namaz kılmak, İslam’ın yaşanmasındaki en önemli değerlerden biridir. İnsanlar birçok sebeple namaz kılarlar. Bunun temelinde namazın farz olarak Allah’ın emri olması bulunmaktadır.Farz namazlar, vacip namazlar, nafile namazlar ve kaza namazları da bulunmaktadır. Farz ve vacip namazlar, Allah’ın emri olduğu için kılınmaktadır. Nafile namazlar Allah’ın rızasını kazanmak ve sevap elde etmek için kılınmaktadır. Ahiret inancının olması namaz ibadetinin hassasiyetini gösterir. Kaza namazları da kılınmayan vakit namazlarının kazası olarak kılınmaktadır.

Namaz kılan birilerini gözlemlediniz mi? Neler yapıyorlar?

  • Cevap: Namaz bedeni olarak yapılan bir ibadettir. Namaz kılarken belli hareketlerin yapılması namazın farzlarındandır. O hareketler yapılmazsa namaz kabul olmaz. Namaz kılan biri namazın içinden olan şartları yerine getirmekle mükelleftir. Namaz farz olan bir ibadet olarak her hareketin farz kılınmasıyla düzenlenmiştir.Namaz kılan biri, tekbir getirerek ellerini kaldırır. Kıyamda durarak ellerini bağlar. Kuranı Kerim’den parçalar okuyarak kıraat eder. Eğilerek rükuya gider. Yere kapanarak secdeye gider. Oturarak dua eder ve selam vererek namazdan çıkar. Namaz, bedeni olarak yapılan bir ibadet olduğu için şeklen mutlaka yerine getirilmesi gereken şartlardan meydana gelmektedir.
2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
41
angry
9
unlike
1
clap
1
love
0
happy
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!