Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Furkan ÖZÜDOĞRU, Mustafa Nezihi PESEN, Mustafa YILMAZ tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Yeliz ERBİL tarafından yapılmış.

5. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

5. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı 

Sevgili Peygamberimiz bir gün çarşıda dolaşırken bir buğday yığınının yanına gelmişti. Elini kontrol amacıyla yığınının içine daldırınca parmakları ıslandı. Bunun sebebini sorunca satıcı,
“Malım yağmurda ıslandı Ey Allah’ın elçisi!” diyerek durumu izah etmeye çalıştı. Ancak Rahmet Peygamber’i bu izahı yeterli bulmayarak, “Madem öyle, ıslak kısmını insanlar görsün diye yığının üstüne koysaydın ya!” diye uyardıktan sonra, “Bizi aldatan bizden değildir.” buyurarak tepkisini ifade etti. (Müslim, İman, 164.)

Yukarıdaki hadisi alışveriş adabı açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Alışverişte satıcı veya alıcı olsun hiçbir şekilde insanları aldatmamamız gerektiğini, insanlara hak ettikleri neyse onu vermemiz gerektiğini belirliyor. Hiçbir şekilde hile yapılmaması gerektiğini vurguluyor.
2023 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
4
unlike
1
clap
1
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!