Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Şeyma BENLİ tarafından 142 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Gülşah BOSTAN tarafından yapılmış.

5. Sınıf Mevsim Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

3. Hz. Nuh (a.s.), insanları doğru yola çağırırken ne gibi sorunlarla karşılaşıyor? Aşağıdaki şemada belirtiniz.

  • Cevap:  Hz.Nuh kavmini dine çağırır fakat kavmi davetten kaçarlar.İnat eden Hz.Nuh’un kavmi korkutucu azabı isterler.Bunun üzerine Hz.Nuh,Allah’u tealadan ister ve hazırlıklar başlar.Gemi hazırlık olduktan sonra felaket başlar ve her yer sularla kaplanır.Oğlu ve Hanımıda inanmayanlar arasındaydı.Hz.Nuh onlarında helak olması için dua eder,Oğlu ve Hanımı helak olur.Hz.Nuh’un karşılaştığı sorunlar ; Kavminin iman etmemesi üzerinde küfürde inat etmeleri,Oğluyla olan imtihanı ne kadar inanması için uğraşsa da oğlunun iman etmemesidir.Oğlunun ve hanımın helak olması.

Hz. Nuh (a.s.), bu sorunlara Yüce Allah’ın (c.c.) emriyle nasıl bir çözüm buluyor?

  • Cevap: Büyük tufana karşı gemi yapıp bu gemide sadece inanan insanları almasıdır

4. Sizce Nuh tufanından insanların çıkaracağı dersler nelerdir?

  • Cevap:  Birisi bizim iyiliğimizi istiyorsa onu dinlemeliyiz. Eğer dinlemezsek kanıtları gördüğümüze rağmen inkar edersek bunun sonuçlarına ancak biz katlanırız inanmadığımız için büyük pişmanlık duyarız.
2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
37
love
13
unlike
7
confused
5
angry
3
clap
2
happy
2
sad

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!